Hayat bir bulmaca ve yaşadığımız her şey puzzle parçaları..
18 Ocak 2021
Müzik ruhun gıdası
2 Şubat 2022
Hayat bir bulmaca ve yaşadığımız her şey puzzle parçaları..
18 Ocak 2021
Müzik ruhun gıdası
2 Şubat 2022
 

"Numerolojideki Kişisel Yıl Sayınız, takvim yılı içerisindeki potansiyel temalar ve hayat deneyimleri hakkında yoğun bir fikir verir."

Her kişisel yıl, hayatınızı potansiyel fırsatlar, zorluklar ve içgörü armağanlarıyla renklendiren 1 ila 9 yıllık bir döngünün parçasıdır.

Nümeroloji Kişisel Yıl

Basit Hesaplama İçin;

Doğum gününüzü ve doğduğunuz ayı yazın ve sonuna hangi yıldaysanız o seneyi ekleyin örnek olarak 19.07.1988 doğum tarihli biri olarak bugünü 25.01.2022 tarihini inceleyecek olursam;

Kişisel Yıl : 19.07.2022 (1+9+0+7+2+0+2+2) =23  2+3 = 5 Yılı

Kişisel Ay  :  5 + 1 (Ocak)  = 6 Ayı

Kişisel Gün:  25.01.2022 tarihi : 2+5+1+(5) kişisel yıl rakamı = 13  1+3 =

Anahtar Kelimeler: Yeni Başlangıçlar, Yeniden Doğuş, Yeni Bir Döngünün Başlangıcı

Kişisel Yıl 1; Bazen öyle bir başlangıç yaparsınız ki bi bakarsınız hayatınızın 9 yılı verdiğiniz bu karar üzerinde şekillenmiş. Öyle bir sene geçer ki bağımsızlığınızı ilan ettiğiniz, önünüze bir sürü fırsatların geçtiği, içlerinden bir tanesine karar verip devam ettiğiniz bir dönemece girersiniz ya da öyle bir durum yaşanır ki yeni bir başlangıç yapmak zorunda kalırsınız. Bağımsızlık, kendinden emin olma ve ideallere sıkı sıkı sarılma yılıdır. Kesinlikle yatarak geçirilmemelidir. 

Anahtar Kelimeler: Sabır, Kararlar ve Ritim

Kişisel Yıl 2; siz farkında olsanız da olmasanız da verdiğiniz bu kararla ilgili veriler toplarsınız buna göre bilgilerle donanmaya başlarsınız. Kişisel Yıl 1’deki seçimlerinizin fiziksel ifadesini aniden görmeye başlayacağınız bir yerdesiniz; dolayısıyla bu yıl, “bu 9 yıllık bitkinin büyümesi için ne gerektiğini” anlayacağınız ve düşüneceğiniz bir yıl olacak. Vizyonlarınızı ayarlamanız, hedeflerinize yardımcı olacak yeni insanlarla tanışmanız, benzer düşünen ruhlarla iletişim kurmanız ya da kendinizde değişiklikler yapmanız gerekebilir… Bu yıl, bir seçim yılıdır ve olasılıklar yalnızca hayal gücünüz tarafından sınırlanabilir. Anne ile sorunları çözmek için çok doğru bir senedir. Ayrılık ve duygusallığı da barındırdığından çok duygusal olmamaya dikkat edin.

Anahtar Kelimeler: Eğlence, Neşe, Kazanımları Kutlamak

Kişisel Yıl 3; içiniz coşmak ister yaratıcılıklarınız sınırları zorlar bilmediğiniz yetenekleriniz ortaya çıkmaya başlar. 1. Yıldaki tüm öngörüleriniz ve sonrasında 2. Yılda yaptığınız seçimler 3. Yılda meyvesini vermeye başlayacak. Kişisel Yıl 3’te başkalarına çekici gelmenize neden olacak bir özgüven havasına sahip olacaksınız, bu nedenle bazı şeyler bu yıl kucağınıza düşebilir; bu şeyler iş, ilişkiler ve ekonomik durumunuzla ilgili olabilir. Ancak bu yılı her şeye “EVET” diyerek geçirmemeye dikkat edin, bu şekilde yılı tükenmişlik ve aşırı yüklenmeyle sonlandırabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: Sorumluluk, Karma, Yoğun Çalışma

Kişisel yıl 4; çalışmaktan kafanı kaldıramayabilirsin. Herkes sizi tatilde zannederken bile bir amaçla ilgili orda bulunursunuz, kendimden pay biçersem farkında olmadan çokça çalışmak ve öğrenmek zorunda kaldığım bir seneyi geride bıraktım😊 Kişisel Yıl 4, Kişisel Yıl 3’teki tüm taahhütlerinizi yerine getirmenizin ve söylediğiniz şeyleri yaparak sorumluluk almanızı zamanıdır. Kalıplarınızı ve bunların eski inançlardan, başkalarının görüşlerinden ve hatta geçmiş yaşamların hikayelerini canlandırarak nasıl şekillendiğini düşünmek için bir fırsattır. Bu yılın çalışma karşılığı kişisel yıl 8’de alınır. Çalışmanın aksine boş geçen bir yıl olursa fiziksel rahatsızlıklar nüksedebilir. Çalıştığınız zaman ise tabiri caizse “ormanda yürürsünüz ama kafanızı kaldırıp ta ağaçları görecek fırsatınız olmayabilir.”

Anahtar Kelimeler: Özgürlük, Seyahat, Macera… ve ÖZGÜRLÜKTEN bahsetmiş miydim!

Kişisel yıl 5; yeni yerler keşfetmek, yeni ortamlar keşfetmek, özgürlük ve iletişimle ilgili arzunuzu durduramaz hale gelirsiniz. 4. Yılınızdaki tüm içe dönük analizler ve sıkı çalışmalardan sonra canınızı dişinize takarak çalıştığınız şeylerin karşılığını aldığınızı göreceksiniz… Ve hatta elinde gücü bulunduran tek kişinin kendiniz olduğunu keşfetmiş olabilirsiniz! Eskilerden kurtulmak yenilere yer açmak gerekir, yeni koşullar, yeni insan ve yeni yerleri memnuniyetle karşılamak gereklidir. Elbette dağılmamaya dikkat etmek yapılan işlerin bitirilmesi gereklidir.

Anahtar Kelimeler: Aşık, Aile, Ev, Kalp

Kişisel yıl 6; kişisel Yıl 5’te özgürlüğünüzü ifade ettikten sonra ev gibisi olmadığını anlayabilirsiniz… Ve eviniz, kalbinizin olduğu yerdedir. Kişisel Yıl 6, tüm Kalp bağlantılarınızın çiçek vermesiyle ilgilidir… Mevcut bir ilişkiye bağlanmak ya da yeni bir ilişkinin çiçek açması adına altın fırsat kapısını açmak için durgun bir ilişkiyi sona erdirmekle ilgilidir. Aileniz ve arkadaşlarınızla daha fazla zaman geçirmek için yönlendirilmiş hissedebilirsiniz ve affetmek, bu yıl sizin için büyük bir ders olabilir. Bu yıl nişanlanmak, evlenmek ya da aile kurmak için harika bir yıl… Ve bu yıl kurulan yeni arkadaşlıklar genelde ömür boyu sürecek. 

Anahtar Kelimeler: İçedönük, Mistik, Kişisel Farkındalık ve Gelişim

Kişisel yıl 7; artık içsel sorgularının arttığı, belki yalnız başına geçirmek isteyeceğin karşı konulmaz bir istekle başa çıkmak zorunda kalabilirsin, çünkü kuluçka dönemidir. Geçmişe takılmak uygun değildir. Yenilenmek için içsel dönüşümün yaşandığı muhteşem zamanlardan biridir. Dünya gezegeninde sen kimsin? Hayatın, dünyaya değer katıyor mu? Fark yaratıyor musun? Bu yıl, bazı gerçeklerle yüzleşmek, bazı büyük soruların içine girmek ve bunlara cevap aramak için büyük bir yıl. Yaşanan döngüler fark edilmelidir. Seni kendi yoluna sokmakla ilgili uyaranlar çıkacaktır. Eğer işaretleri takip edebilirsen kendine doğru giden gizli patikayı bulabilirsin.

Anahtar Kelimeler: “Ne varsa alemde, o vardır ademde” ve Kutupluluk

Kişisel yıl 8; Bu yıl finans, kariyer ve servet bolluklarına pozitif bir şekilde odaklandığınızda geri dönüşlerin çok daha kolay akmasını bekleyebilirsiniz. Ektiklerini toplamaya başladığın, ayaklarının yere sağlam bastığı bir yıl olur. Bir çok yerden maddi kaynağa dönüştürebileceğin iş fırsatları çıkabilir. Ancak elbette ki sefalete boğulmuş bir “vah bana” durumuna girerseniz, bu gerçekliği tezahür ettirir ve şimdiye kadarki en kederli yılınızı geçirebilirsiniz. 9. Yıla doğru giderken bahçendeki mahsulleri toplarsın.

Anahtar Kelimeler: Tamamlama, Hizmet, Döngünün Sonu

Kişisel yıl 9; artık ayrık otlarının, sevgiye hizmet etmeyen bütün her şeyin dönüşme zamanı gelmiştir. Geçmiş yıllarda fark edilmeyen ve sınavı verilemeyen her ne kadar çok konu varsa süreçte bir o kadar zorlu olabilir. Tamamlanma zamanıdır. Eğer aşamazsan ruhsal ve fiziksel rahatsızlıkla kendini hatırlatır. Evren Der ki; başlangıç yapacağın döneme girmeden önce bahçeni temizle, toprağını havalandır. Eğer havalandırmazsan ben havalandırmak zorunda kalacağım 😊 ve tekrar döngü tekrar başlar tohumlar ekilmek üzere tekrar başlangıçlar yapılır ve döngü devam eder.

numerology
Yaşadığın dönemlerle ilgili; yaşanan yılın rakamsal enerjisine uygun şekilde farkında olmadan başlangıç ve bitişler yaşadığın bir sürü an gelebilir gözünün önüne. Her yılın, her ayın ve her günün kişiye özel rakamı vardır. Bunlarla birleşince  ilahi sistemi daha kolay kavrayabilir, yaşanan hiçbir şeyin ve yaşanan hiçbir zamanın boş ve gereksiz bir zamanda yaşanmadığını görebilirsin.